Hipnozun Kitabı
By Admin On 7 Mar, 2013 At 11:37 AM | Categorized As Kitap | With 0 Comments

hipnozunkitabiUyuyanlar ikiye ayrılır. Ayakta uyuyanlar, yatakta uyuyanlar. Ayakta uyuyanlar ikiye ayrılır. Uyuduğunu bilenler ve uyanık olduğunu zannedenler ( hipnozda yaşayanlar). Ayakta uyuduğunu bilenler ikiye ayrılır. Uyanmak için çabalayanlar ve “böyle daha rahat” deyip uyumaya devam edenler. Uyanmak için çabalayanlar ikiye ayrılır. Uyandıracak yolu keşfedenler ve doğru yolu bulduğunu zannedip patinaj yapanlar. Uyandıracak yolu keşfedenler ikiye ayrılır. Uyandığını zannedip yolu çabuk terk edenler (hipnozda yaşayanlara katılırlar) ve yolun kolay bitmeyeceğinin farkında olanlar. Yolun kolay bitmeyeceğinin farkında olanlar ikiye ayrılır. Sıkılıp terk edenler ve yürümeye devam edenler. Hipnozdan ancak hipnozda olduğumuzu fark edersek kurtuluruz. Ben yürümeye devam ediyorum (dur umarım). Bu kitapta Dr. Bülent Uran son 3 yıldır temel ve ileri hipnoz eğitimleri olarak paylaştığı bilgilerinden demlediklerini sizlere sunmuştur. Kitap, hipnoza diğer hipnozla ilgili yazılmış kitaplardan çok daha net ve anlaşılır ayırım ve tanımlar getirerek okuyucunun hipnozun ne olduğunu anlamasını sağlamaktadır. Ayrıca bu alanda çalışma yapmak isteyenlere, temel hipnotik trans yaratma tekniklerini, hipnotik iyileşme araçlarını ve bunları birlikte kullanma stratejilerini anlatmaktadır. Son bölümde Ülkemizde hipnozun içinde bulunduğu karmaşa tartışılmış ve bu mevcut kaostan nasıl çıkılacağı ile ilgili yurt dışındaki uygulamalardan örnekler verilerek yol gösterilmeye çalışılmıştır.

Dr.Bülent Oran

 

Dr.Bülent URAN kimdir?

21 Temmuz 1955 tarihinde dünyaya gelen doktor Bülent Uran, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun. Uzun yıllar çeşitli hastanelerde uzman hekim olarak görev aldı. Hipnoza duyduğu ilgisi sebebiyle ABD’nin tanınmış hipnoz eğitim merkezlerinden New England Institute of Hypnotheraphy Center, Banyan Hypnosis Center ve Omni Hypnosis Center’da eğitim aldı.

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>